Hétvégi alkalmaink – Csipkemúzeum megnyitó, lelkészi bemutatkozás

IMG_2150

Mindenkit szeretettel hívogatunk vasárnapi ünnepségünkre!

10:00 – Istentisztelet

Asztalos Richárd lelkész fog igét hirdetni. Ez egyben hivatalos bemutatkozó szolgálata is lesz. Asztalos Richárd nem ismeretlen a gyülekezet előtt. Hat évvel ezelőtt egy tanéven át volt gyakornok egyházközségünkben. A legutóbbi egyházközségi közgyűlés, – mely április 24-én volt az istentiszteletet követően – megszavazta, hogy jelöléssel kívánja a Balázs Viktória távozása óta megüresedett második parókus lelkészi állást betölteni, egyúttal döntött a jelölt személyéről is.

11:00 – Ünnepélyes megnyitó

Köszöntőt mond: Danku Attila önkormányzati képviselő, a kulturális bizottság elnöke, Debrecen Megyei Jogú Város képviseletében, továbbá Krámer György, a Magyarországi Evangélikus Egyház országos irodaigazgatója
A kiállítást megnyitja: Erdei T. Lilla, az Iparművészeti Múzeum munkatársa

12:00 – Szeretetvendégség az udvaron